V Turecku měl autonehodu další novinář

V říjnu 2014 jsme informovali o smrti reportérky íránské televize Press TV Sereny Shim při podivné autonehodě u syrské hranice. Shim se bála, že bude zadržena tureckou rozvědkou, protože měla informace, že humanitární konvoje z Turecka do Sýrie převážejí džihádisty. Podobný osud postihl japonskou novinářku Kazumia Takayau.

Japonská novinářka Kazumi Takaya a její řidič Kasim Polat zemřeli, když do nich zezadu narazil nákladní vůz. Překladatelka japonské televize Fuji TV byla poslána k hranici se Sýrií, aby přinášela zpravodajství o možné výměně japonského novináře Kenji Gotoa, kterého momentálně drží teroristická organizace Islámský stát. Teroristická skupina dala jordánské vládě ultimátum do 29. ledna k vydání irácké atentátníce Sajidy al-Rishawi výměnou za uvězněného jordánského pilota a za japonského novináře. Kolega Kenjiho Gotoa Haruna Yukawa byl popraven začátkem tohoto týdne, když Japonsko odmítlo zaplatit 200 milionů dolarů jako výkupné.

Nejpodivnější věcí na celé výměně roukojmí mezi jordánskou vládou a Islámským státem je zveřejněná videozpráva. Experti přiznávají, že podle rovnoměrného osvětlení muselo být video natočeno ve studiu a nikoliv v poušti někde v okolí syrského města Raqqa, jak uvádí zahraniční zpravodajské služby.

Na rozdíl od případu Sereny Shim se u smrti japonského novináře neobjevila podezření na špinavou hru. Řidič nákladního auta, který údajně do novinářského vozu narazil, utrpěl lehká zranění. Více informací zatím není známo.

Zdroje: Hurryiet, NY Post/AP, RT
Foto: Hurryiet

Dále čtěte:

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články