U syrské hranice je chytli s dvaceti tisíci hlavicemi, souzeni nebudou

Další podivný případ, při kterém turecké bezpečnostní složky zastavily u syrské hranice, konkrétně na pašerácké cestě, auto plné hlavic, skončil osvobozením všech podezřelých. Agentury Cihan uvedla, že podle žalobců nešlo o zbraně a podezřelí tak nemohou být souzeni.

Turecká policie v listopadu 2013 zastavila v provincii Adana nákladní auto s 935 hlavicemi a 10 odpalovači. Hlavice byly vyrobeny v provinciích Adana a Konya a vzhledem k tomu, že auto jelo po jedné z pašeráckých cest, mohly skončit v Sýrii. 22 osob bylo vyšetřováno kvůli podezření z dodávek zbraní ozbrojeným skupinám, převozu zbraní a munice do země bez povolení, výroby, převozu a prodeje zbraní a munice a ze členství v teroristické organizaci. S tím ale nesouhlasil žalobce, který řekl, že zabavené materiály nejsou zbraně a není důkaz, který by dokazoval, že spáchali zločin.

Auto bylo registrováno v provincii Konya a zastaveno na základě anonymního telefonátu kvůli podezření z pašování drog. Po krátkém sledování až do průmyslové zóny Adany jej policie prohledala. Tehdejší guvernér Adany Huseyn Avni Cos řekl, že zbraně měly mířit teroristickým organizacím nebo státům mimo Turecko.

Zdroj: TodaysZaman
Foto: TodaysZaman

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články