Záhada pasů nalezených u Stade de France vrcholí: Jeden využívá migrant v Srbsku, další patří zraněnému kolemjdoucímu

Bylo nám řečeno, že u stadionu Stade de France se odpálil sebevražedný atentátník a byl po něm nalezen pas. Mělo jít o syrského migranta Ahmada Almohammada. Nikdo nemusí být génius, aby dospěl k závěru, že pas, který máte v kapse, těžko asi nedotčený přežije výbuch bomby připěvněné k tělu. Jinými slovy, pas tam někdo hodil. To také potvrzuje zpráva ze Srbska, kde zatkli migranta s úplně stejným pasem.

Srbská policie uvedla, že pětadvacetiletý Ahmed Almohammad se také objevil v uprchlickém táboře v srbském Presevu Srbsku. Jeho pas měl stejné datum narození, ale jinou fotografii, DailyMail spekuluje, že by pas mohl vytvořit stejný padělatel. Stále to ale nevysvětluje tu zásadní věc - jak může pas patřit sebevražednému atentátníkovi, který se údajně odpálil?

Tato historka je stejně stupidní jako ta z 11. září 2001, podle které se pasy atentátníků objevily pod Světovým obchodním centrem, ačkoliv letadlo, se kterým v rychlosti 800 km/hod napálili do mrakodrapu, shořelo na popel. Jediným řešením je, že pasy tam někdo hodil.

Spekulovat, že teroristé chtěli zmást policii, je také bezpředmětné, protože opravdový terorista se svými činy netají. 

Záhada okolo útoku u Stade de France je daleko hlubší. Server Novinky.cz dokonce zveřejnil článek s názvem Útok u pařížského stadiónu je stále velkou záhadou, ve kterém uvedl:

O událostech u stadionu je oficiálně známo jen to, že byla nalezena tři těla sebevražedných atentátníků. Jedním z nich byl Bilal Hadfi, dalším pak Ahmad Muhammad, ačkoli o pravosti tohoto jména panují pochybnosti, neboť nalezený syrský pas může být falešný. Identita třetího útočníka známa není.

Spekuluje se, že útočníků mohlo být i více, ale podařilo se jim uniknout. Některá média s odvoláním na nejmenované vyšetřovatele také uvedla, že se atentátníci na stadión pokoušeli dostat, ale nepodařilo se jim to. Jako důvody jsou zmiňovány nezakoupené lístky či zásah ostrahy, která si všimla opasku s trhavinou.

Bylo nám také řečeno, že byl na místě nalezen egyptský pas. Média uváděla, že může patřit atentátníkům. Jenže egyptský velvyslanec v Paříži následně všechny zprávy odmítl a řekl, že pas, který patřil Waleedu Abdelu-Razzakovi, patří jednomou ze zraněných. Razzak v současné době leží v kritickém stavu v nemocnici a podle velvyslance je v tom absolutně nevinně jako kolemjdoucí.

Historka o útoku před Stade de France se tedy rozpadá na zákonech fyziky a navzájem odporujících si zpráv.

Zdroje: DailyMail, AhramNovinky.cz
Foto: DailyMail

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články