Smrt Sereny Shim: Rodina se domnívá, že byla zavražděna

Matka zesnulé novinářky íránské televize Press TV se domnívá, že její dcera byla zavražděna. Serena Shim zemřela 26. října při autonehodě na hranici Sýrie s Tureckem. Její smrt přišla dva dny poté, co prohlásila, že ji vyhrožují turecké zpravodajské služby.

„Domnívám se, že má dcera obětovala život za pravdu.“ řekla její matka Judy Poe v pátečním rozhovoru pro stanici Fox News. „Absolutně podezřívám špinavou hru.“ Poe trvá na tom, že byla se svou dcerou v neustálém kontaktu. Tvrdila, že ji po zveřejnění zprávy, že humanitární vozidla pašují přes hranice bojovníky organizace Islámský stát vyhrožovali turečtí činitelé.

Krátce před svou smrtí Shim v přímém přenosu prohlásila: „Jsem velice překvapena obviněním ze špionáže. Myslela jsem i na kontaktování turecké rozvědky, protože nemám co skrývat. Nikdy jsem nic neudělala mimo mou práci a to jim chci vysvětlit...Nicméně, docela se obávám, protože, jak víte, a diváci vědí, Turecko je označováno Reportéry bez hranic za největšího věznitele novinářů. Takže se obávám, že proti mně mohou něco použít.“

V době své smrti pracovala Shim na zpravodajství o  válce mezi iráckými Kurdy a teroristy z Islámského státu o město Kobani. Ačkoliv přišla o život na jednosměrné třípruhové silnici, fotografie auta dokazují čelní střet s velkým vozidlem, které se dodnes nenašlo.  Její sestřenice neutrpěla vážná zranění.

Její matka Judy Poe požádala o vyšetřování americké a íránské úřady. Americké Ministerstvo zahraničí tvrdí, že úmrtí v zahraničí neprošetřuje a podle tureckých úřadů šlo o obyčejnou autonehodu.

Zdroj: Fox News

Dále čtěte:

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články