Rand Paul: Hillary Clintonová otravovala s vojenskou intervencí v Libyi Obamu

Americký senátor a prezidentský kandidát Rand Paul se opřel do bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové kvůli vojenské intervenci v Libyi. Paul řekl, že Clintonová udělala region méně stabilním.

Clintonová 22. října opět vystoupila přes Sněmovním výborem pro Benghází, kde 11 hodin odmítala svou vinu za bezpečnostní rizika amerického konzulátu. Rand Paul ještě krátce před jejím vystoupením Clintonovou ostře zkritizoval. „Je tu další příběh: Proč jsme byli v Libyi a byl to dobrý nápad? Hillary Clintonová byla největším proponentem, otravovala prezidenta Obamu slovy: Musíme svrhnout Kaddáfího.“ Když se na Libyi podíváte teď, je to zhroucený stát. Není zde vláda. Třetina lidí zapřísáhla alianci ISIS. Tvrdím, že nejenže neposkytla pro Benghází adekvátní bezpečnost, byla také proponentem války, která vlastně věci udělala méně stabilními a zvýšila možnost, že budeme někým z Libye napadeni,“ řekl.

Bývalá americká ministryně zahraničí se ze zodpovědnosti za smrt amerického velvyslance a dalších čtyř lidí v Benghází snaží vylhat a odvrátit pozornost na svou „humánní“ stránku. Vyšetřování útoku na americký konzulát se spíš jeví jako fraška, která má zničit její prezidentské ambice, z čehož by těžil Bushův zločinecký klan a Republikáni. Tomu také svědčí statistiky.

Nová analýza dokazuje, že útok na americký konzulát je vyšetřován Kongresem daleko víc než jakýkoliv jiný teroristický útok v americké historii. Zatímco útoky z 11. září, útok na USS Cole a Khobar Towers vyšetřovaly jen dva kongresové výbory, Benghází vyšetřuje osm. Kongres se doposud navíc sešel kvůli Benghází 32 krát, kvůli útokům z 11. září jen 22 krát. Tohle je důkaz toho, že je to spíš politicky založené.

Žádný z výborů doposud taky nevyšetřuje aktivity přístavby CIA stojící hned za konzulátem. Zavražděný velvyslanec Chris Stevens se podle všeho účastni dodávek zbraní z libyjských armádních skladů do Turecka, odkud se dostaly do Sýrie. Clintonová navíc dala svolení dodávkám zbraní tzv. libyjským rebelům.

Zdroje: Washington TimesThink Progress
Foto: AP Photo/Carlos Osorio

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články