Obamova administrativa zachází s novináři jako s nepřáteli státu: Bývalá reportérka

Bývalá reportérka americké stanice CBS News Sharyl Attkissonová, která v březnu 2014 dala ve stanici výpověď, zkritizovala Bílý dům a Americké Ministerstvo spravedlnosti kvůli blokování zpravodajství týkající se aktivit americké vlády.

„Pokud dostanete tuto administrativu přesným zpravodajstvím, které se jim nelíbí, budete napadeni a potrestáni.“ řekla během schvalovacího řízení Senátu pro americkou ministryni spravedlnosti Lorretu Lynch. „Vy a vaše zdroje budou vystaveny sledování určeném pro nepřátele státu. Šikanují a ohrožují přístup reportérů, kteří dělají svou práci, zpravodajským organizacím, které publikují příběhy, které se jim nelíbí, a whistleblowerům, kteří se opováží říkat pravdu.“ dodala.

Attkissonová je jedním z reportérů, kteří Ministerstvo spravedlnosti obviňují ze špehování kvůli kritickým reportážím o vládě. Začátkem měsíce podala na odcházejícího ministra Erica Holdera žalobu kvůli nepovolenému a nelegálnímu sledování jejích telefonů a počítačů v letech 2011 až 2013. Sama se zaměřovala na Operaci Fast and Furious, která záměrně přes federální agentury posílala mexickým drogovým gangům zbraně, aby vysledovala místa, kde končí.

Bývalá reportérka tvrdí, že zaměření na Fast and Furious naštvalo Bílý dům a Ministerstvo spravedlnosti tak, že jejím šéfům bylookamžitě nařízeno příběh ututlat. Později zjistila, že vláda ji špehuje a Ministerstvo spravedlnosti ji zabránilo navštěvovat brífinky s vybranými reportéry.

Zdroj: Press TV
Foto: Press TV

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články