Nejedlý: Veřejně pro Zemana, neveřejně pro Topolánka?

Čím víc se blíží prezidentské volby, tím víc sílí spekulace o fyzickém a duševním zdraví současného prezidenta Miloše Zemana. I když reakční mluvčí Hradu Jiří Ovčáček takové spekulace vyvrací bleskovou rychlostí, celkový projev třiasedmdesátiletého prezidenta se na první pohled zdá být až tak špatný, že je s podivem, že si toho nejsou vědomi prezidentův poradce Martin Nejedlý a kancléř Vratislav Mynář, když příhodně ve stejnou dobu do prezidentské kampaně vstupuje Nejedlého známý, bývalý premiér a lobbista Mirek Topolánek.

Fyzicky čím dál více špatný prezident Miloš Zeman neustále opakuje, že žádnou kampaň za své znovuzvolení nevede a ani nepovede, a že jeho zdraví je v „naprostém pořádku.“ O další kandidatuře nicméně uvažoval dlouho a svou další kandidaturu oznámil až po poradě se svými poradci Martinem Nejedlým a Vratislavem Mynářem, kteří se teď snaží obejít Volební zákon a prostřednictvím netransparentního spolku Přátelé Miloše Zemana provádějí předvolební kampaň. Je víc než pravděpodobné, že Nejedlý a Mynář, kteří mají hluboké konexe, zneužívají Zemanovy ješitnosti, naivity a možná i zdravotního stavu k prosazování svých zájmů.

Jako šok a „bomba“ se jevila kandidatura bývalého českého premiéra a lobbisty pro energetickou skupinu EPH Mirka Topolánka. I když se jeho zvolení nejeví jako pravděpodobné, nabízí se otázka, zda v Topolánkové rozhodnutí nehrál nějakou roli právě Nejedlý, kterému Topolánek přišel na padesátiny, a o necelé dva roky později se tito dva objevili také na oslavě bývalého ministra vnitra Ivana Langra, který Topolánkovi přispěl na prezidentskou kampaň. Mezi senátory, kteří Topolánkovi kandidaturu podepsali, byl také další Nejedlého známý, král hazardu Ivo Valenta. Vypadá to, že Nejedlý hledá v Topolánkovi „pojistku“ pro případ, že Zeman nevyhraje volby, anebo nebude zdravotně v pořádku, aby mohl sloužit jako prezident.

Nejedlý má spoustu kontaktů v Rusku a prostřednictvím lobbisty Jaroslava Tvrdíka také na čínský byznys. V tuto chvíli je zatím velice těžké říct, kde by Topolánek v případě svého zvolení stál ve věci zahraniční politiky, protože je známý za svůj tzv. double-speak - říkat jednu věc a dělat druhou. Jedna věc je ale jistá: pro své známé je vždy schopen udělat cokoliv.

Využité zdroje:

https://archiv.ihned.cz/c1-65979030-zeman-pry-kampan-nevede-misto-nej-ji-plati-spolek-mynare-a-nejedleho-odmita-pritom-rict-kde-vzal-penize?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

https://www.lidovky.cz/prezident-sezval-poradu-vernych-d4c-/zpravy-domov.aspx?c=A170130_211155_ln_domov_ele

https://echo24.cz/a/wdStk/topolanek-bojuje-za-novy-plynovod-vyfoukne-rusum-vitr-z-plachet

https://zpravy.idnes.cz/ivan-langer-slavil-padesatiny-dka-/domaci.aspx?c=A170112_153724_domaci_jav

https://zpravy.idnes.cz/den-pred-prezidentskou-volbou-okamura-zeman-topolanek-pge-/domaci.aspx?c=A171106_091323_domaci_kop

Foto: Pražský hrad/Facebook

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články