Americká loutka Macri začíná útočit na svobodu tisku

Netrvalo to moc dlouho a argentinský prezident Mauricio Macri se po svém nástupu k moci začíná vybarvovat jako poskok amerických a korporátních zájmů v regionu. Po sérii tvrdých opatření dopadajících na obyvatele země administrativa nechala vypnout z televizního vysílání jihoamerickou zpravodajskou stanici Telesur a ruskou státní RT.

Po svém nástupu k moci Macri začal útočit na venezuelského prezidenta Nicolase Madura a brazilskou prezidentku Dilmu Rouseffovou. Rouseffová byla v rámci puče poháněného korporátními a geopolitickými zájmy odstraněna na čas z moci a na její místo byl dosazen její zástupce Michel Tener. Ten se ukázal být americkým informátorem stejně jako spousta Macriho ministrů.

Macri má také masivní podporu amerického prezidenta Baracka Obamy. Obama byl prvním prezidentem, který Macrimu v prosinci 2015 gratuloval ke svolení a jedním z prvních prezidentů, který se s Macrim setkal. V květnu se objevily zprávy o tom že Macriho administrativa jedná s USA o vytvoření vojenské základny v Argentině na hranici s Paraguayí a Brazílií.

Vztah s USA se Macri rozhodl vzít na další úroveň, když koncem května vláda oznámila, že stahuje svůj dvacetiprocentní podíl v jihoamerické zpravodajské stanici Telesur, kterou následně odstranila z pozemního vysílání. Pár dnů poté stejný osud potkal ruskou státní televizi RT. Obě stanice mohou Argentinci nadále sledovat na placených platformách.

Zdroje: Yahoo, RT
Foto:
Big News Network

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články