Sestra Sereny Shim: Za smrtí mé sestry stojí turecká rozvědka

Fatemeh Shim, sestra zesnulé reportérky íránské stanice Press TV Sereny Shim, v rozhovoru s Afshinem Rattansim v pořadu Going Undergroung na Russia Today řekla, že její sestra byla určitě zavražděna tureckou rozvědkou. Serena Shim zemřela minulý měsíc při podezřelé autonehodě, když se vracela z kurdského města Kobani. Před svou smrtí tvrdila, že ji pronásleduje turecká rozvědka, protože pracuje na příběhu o spolupráci nevládních a humanitárních organizací s teroristickou skupinou Islámský stát. Mezi organizacemi měla být i OSN.

Afshin Rattansi: Domníváte se, že je ve smrti vaší sestry zapojena turecká rozvědka?

Fatemeh Shim: Ano, absolutně. Každá organizace nebo stát, který mí vztah s ISIS, je zodpovědný a vraždu mé sestry.

A.R.: Oficiální zpráva z Turecka tvrdí, že zodpovědnost je na vaši sestřenici.

F.S.: Ta to ne, protože když jsem byla v Turecku, tak jsem od turecké vlády nedostala žádnou informaci a ohledně informací, které turecká vláda vydává – jedno ráno jsme se probudili a zjistili, že řidič nákladního auta nezastavil a po nárazu pokračoval v cestě, nebyly žádná fotografie mé sestry v autě, pak ohlásili, že řidiče zadrželi, a že jely po dálnici, jednosměrné a tříproudové se svodidly uprostřed.

A.R.: Takže je pravda, že vaše sestřenice řídila.

F.S.: Ano, je.

A.R.: A to je jediná pravda, kterou od Turecka slyšíme.

F.S.: Ano, to je jediná pravda.

A.R.: Jak moc se cítila ze strany Turecka ohrožena s ohledem na fakt, že pracovala na spojení Turecka a ISIS?

F.S.: Byla to obrovská hrozba. Volala mi, když zjistila, že ji ve městě Hatay hledá turecká rozvědka a jejich přátel se ptala, kde ji najdou. Ptala se mě, co má dělat a rozhodla se jít s tím živě do televize, říct, že ji hledá turecká rozvědka a vyjádřit své obavy.

A.S: Západní média se o příběh moc nezajímají, což překvapivé vzhledem k tomu, že vaše sestra byla občanem USA. Proč si myslíte, že tomu tak je?

F.S.: Ano, byla. Je velice šokující, že západní média neuvádějí její příběh a ani nevyjádřila kondolence. A má sestra jako Američan pracující mimo Ameriku, který sehnal takovou informaci…

A.S.: Co americká vláda řekla na smrt jednoho svého občana?

F.S.: Nic. Nejenže neřekli nic, ale nedostala se nám od nich žádná pomoc. Nevěděli, kde Serena v Turecku byla. Svou sestru jsem převzala v Bejrútu a o týden později volali mému švagrovi a ptali se ho, zda je Serena stále na turecké půdě.

A.S.: Jak moc podle vás americká vláda rozumí tomu, co se Serena snažila říct o problému s bojem proti ISIS, když spojenec NATO s nimi spolupracuje?

F.S.: Musím říct, že ví všechno, co se děje a proto jsou tak potichu. Informace, které Serena za ty roky o ISIS, nebo jak to jmenuje, protože několikrát změnili jméno, posbírala, jim Serena předala na stříbrném podnose. Takže ví, co se děje.

A.S.: Jakou pomoc jste dostala od vlády?

F.S.: Absolutně žádnou.

Zdroj: RT, YouTube

Dále čtěte:

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články