Krymští Tataři žádají Erdogana: Zastavte aktivity našich bývalých lídrů

Krymští Tataři předali turecké ambasádě v Moskvě žádost pro tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana, ve které ho žádají, aby zabránil destruktivní aktivitě bývalých lídrů Shromáždění Krymských Tatarů Mustafy Dzemileva a Refata Chubarova, kteří pobývají v Turecku. Krymští Tataři se domnívají, že Dzemilev a Chubarov chtějí svými aktivitami destabilizovat sociální a politickou situaci na Krymu.

Před tureckou ambasádou se shromáždilo 30 lidí se slogany osud krysmkých Tatarů musí být rozhodnut na Krymu a Krym potřebuje pozornost a péči pro své děti. Aktivista Timur Bulgakov agentuře ITAR TASS sdělil, že cílem shromáždění je nařídit Krymským Tatarům v Turecku, aby přijeli na Krym a podívali se, co se na poloostrově děje.  Bulgakov dále zkritizoval akce Krymských Tatarů v Turecku. „Všichni jsme Krymští Tataři. Pro dobro krymských zájmů musíme zapomenout na naše osobní cíle a sloužit domovu,“ řekl.

Aktivity Dzhemileva a Chubarova byly označeny za destruktivní už na konferenci Krymského občasnkého hnutí v Simferopolu. Jejich aktivity zkritizoval také předseda Spirituálního direktoriátu krymských Muslimů Emirali Ablayev.

Dzemilev a Chubarov se v současné době snaží uspořádat vlastní kongres Krymských Tatarů, který je podle Tatarů žijících na Krymu ilegální.

Zdroj: ITAR-TASS
Foto: Reuters

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články