Jeb Bush si vybral za poradce architekta války v Iráku

I když jeden z velkých kandidátů amerických prezidentských voleb v roce 2016 Jeb Bush neustále prohlašuje, že prezidenta země dělají úspěchy kandidáta a jméno Bush nic neznamená, kráčí ve stopách svého bratra George. Nejenže podpořil jeho mučící politiky vůči vězňům, jako svého poradce pro zahraniční politiku si vybral strůjce války v Iráku Paula Wolfowitze. 

„Chtěl bych říct, že 11. září jsme byli napadeni a můj bratr, a to neříkám, protože jsem Bush, ale protože miluji tuto zemi...Jsem hrdý na to, co udělal, aby vytvořil pro naší zemi bezpečné prostředí,“ odpověděl novinářům na otázku, zda by po zvolení do úřadu využíval mučení.

Bush při své kampani v Iowě také poprvé potvrdil, že mezi jeho poradci je i architekt nelegální irácké války. „Paul Wolfowitz poskytuje poradenství. Většinu mých rad dostávám od týmu z Miami,“ řekl.

Bývalý stínový ministr obrany za vlády George Bushe a prezident Světové banky je zastáncem propagace demokracie prostřednictvím bomb. Je také jedním z autorů Projektu pro nové americké stoletíí (PNAC), který měl zajistit americkou celosvětovou dominanci.

Zdroje: Marketwatch, Telesur, Press TV
Foto: Telesur

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články