O existenci aktivního programu pro výrobu ZHN v Iráku stále neexistuje důkaz, média naznačují opak

Ohledně Iráku Západní média chrlí jednu zmanipulovanou zprávu za druhou. Podle nových zjištění novin New York Times Američané tajili nalezení zbraní hromadného ničení v Iráku během invaze v roce 2003. Už z titulků je jasné, že je to jen spin pro prosazení agendy. 

Američtí vojáci měli najít asi 5 tisíc chemických hlavic nebo bomb. V letech 2004 - 2011 bylo 17 amerických vojáků a sedm iráckých policistů vystaveno nervovým látkám nebo horčičnému plynu, Pentagon je měl donutit incidenty zlehčit nebo vůbec nenahlašovat. 

Kde je problém? Většina těchto zbraní byly zbytky dělostřeleckých granátů používaných během války mezi Irákem a Íránem v 80. letech, které byly skaldovány v zařízení Muthanna a dalších místech. USA si byly vědomy existence takových zbraní v zařízení už v roce 1991, protože Muthanna bylo místem, kde OSN Saddámovi nařídila zbavit se přiznané chemické munice. Zbraně, které nemohly být zničeny, byly ponechány na místě, a tak se zařízení sloužilo jako odpadiště pro zbraně, které Západ pomohl Saddámovi získat. „Zdroje“ přiznávají, že munice zdá se byla navržena v USA, vytvořena v Evropě a naplněna v Iráku Západními společnostmi.

Tento „nález“ tedy není důkazem, že v Iráku probíhal aktivní program pro výrobu zbraní hromadného ničení. Je to spíše příběh pro manipulaci veřejnosti, protože média zmiňují, že zařízení Muthanna leží na území ovládaném Islámským státem.

Zbraně hromadného ničení nebyly v Iráku nikdy nalezeny. Spousta analytiků se domnívá, že byly převezeny do Sýrie v rámci dohody mezi Saddámem Husajnem, USA a vládou Bashara Asada v Sýrii.

Zdroje: Mother JonesIndependent

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články