Iráčtí Kurdové plánovali okupaci Mosulu teroristy

[caption id="attachment_5109" align="aligncenter" width="604"]USA_New_Middle_East_Map2 Mapa nového Středního východu. Barzání je v čele projektu pro „Větší Střední východ.“[/caption]

Iráčtí poslanci z Koalice Zákona tvrdí, že mají důkaz o tom, že prezident autonomního regionu Kurdistán Masud Barzání hrál klíčovou roli v okupaci města Mosul teroristickou skupinou Islámský stát Iráku a Levantu, dnes už jen Islámský stát (IS). Barzáního okupaci se už nevyhnulo město Kirkuk, ze kterého odmítají kurdští vojáci odejít. Barzání využil situace pár dní po rozhovoru se CNN, ve kterém prohlásil, že vznik Kurdistánu se „nezávratně blíží.“ O týden později vláda v Iribilu oznámila referendum o nezávislosti Kurdistánu. Nutné je také podotknout, že už minimálně od 20. června z Kirkuku proudí ropa do Izraele. (zdroj), od kterého Barzání získal pro svůj projekt podporu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=i9Whez0jcP0&w=560&h=315]

Poslanec Aliye Nasif během rozhovoru s iráckou televizí al-Itijah řekl, že vláda vlastní důkaz, který jasně dokazuje spolupráci Barzáního s teroristy při rozdělení Iráku. Jeho slova potvrdil také místopředseda Rady obrany a bezpečnosti Iskandar Vertut. Ten obvinil vládu v Erbilu, že se snaží vyhostit Turkmeny z města Tal Afer. (zdroj) Minulý týden navíc irácký premiér Nouri al-Maliki prohlásil, že „budce těžké ISIL zničit, protože sídlí v Irbilu.“ (zdroj)

Spolupráci mezi Kurdistánem a teroristy z IS potvrdila také zpráva tureckých novin Özgür Gündem. Podle ní Kurdská strana pracujících (PKK) zveřejnila 1. června detaily o schůzce v jordánském Ammánu, na které se mělo jednat o společném útoku Kurdů a ISIL na Irák. Schůzka měla být připravena během Barzáního návštěvy Ammánu 27. května pod záštitou USA, Saúdské Arábie, Kataru, Izraele a Turecka. O spojení tureckých, katarských a saúdských nevládních organizací na rozvratné aktivity v Iráku jsme upozorňovali hned několikrát, stejně jako o dohodě Barzáního s tureckou vládou o stažení PKK z Turecka. Na zmiňované schůzce se mělo objevit 12 lidí: šéf jordánské rozvědky Qallab Salah, člen Kurdské demokratické strany Azad Bervari, šéf zpravodajských služeb Kurdistánu Masrour Barzani, bývalý viceprezident strany Baas a hledaný zločinec generál Ezzat Ibrahim al-Douri,terorista ze skupiny Ansar al-Islam Mullah Krekar, představitel skupiny Ansar al-Ahlu Sunnah a zástupce skupiny Revoluční brigády 1920. (zdroj)

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články