Skandál ve FIFA: Prezidenti Francie a Německa se snažili ovlivnit hlasování, tvrdí Blatter

Odcházející šéf Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Sepp Blatter německým novinám sdělil, že se prezidenti Francie a Německa snažili před udělením pořadatelství světového šampionátu ve fotbale, které bylo uděleno Rusku a Kataru, vyvinout politický tlak.

V nedělním vydání listu Welt am Sonntag Blatter řekl: „Než bylo mistrovství světa uděleno Rusku a Kataru, proběhly dvě politické intervence. Pan Sarkozy a Wuff se snažili ovlivnit hlasování. A tak máme světový šampionát v Kataru,“ řekl.

Blatter také řekl, že Německá fotbalová federace (DFB) „dostala od Wuffa doporučení, že by Německo mělo hlasovat pro Katar kvůli ekonomickým zájmům.“

Do skandálu s udělením šampionátu v Kataru byl loni také namočen šéf Evropské fotbalové federace (UEFA) Michel Platini. Podle Blattera byl on sám také požádán Sarkozym, aby hlasoval pro Katar. Ačkoliv Platini odmítl, že jej někdo o hlas požádal, šéf UEFA přiznal, že on sám se zúčastnil obědy se Sarkozym a Katarci. „Je pravda, že když jsem byl pozván na soukromý oběd s prezidentem a viděl tam Katarce, tak jsem si uvědomil, že je zde nějaká podprahová zpráva. Nikdy jsem ale nebyl požádán, abych pro ně hlasoval,“ řekl před rokem L’Equipe.

Tohle není poprvé, co jsou Němci zaapojeni ve skandálu FIFA. Ve věci pořadatelství mistrovství světa v roce 2006 německá média nedávno uvedla, že se německá vláda snažila při hlasování ovlivnit Saúdskou Arábii.

Zdroj: Reuters
Foto: REUTERS/RUBEN SPRICH

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články