Erdogan potvrdil zátah na média, jeho dalším cílem budou nepohodlné podniky

Whistleblower Fuat Avni ve svých příspěvcích na Twitteru nedávno uvedl, že turecký prezident plánuje před listopadovými volbami zákaz vpuštění soukromých kritických médií na pohřby zabitých vojáků, protože se obává jakékoliv vládní kritiky. Jeho slova de facto potvrdil sám Erdogan.

„Pokud je to medální organizace, bude zavřena; pokud je občanskoprávní organizace, jejich aktivity budou zastaveny; pokud je to autor, ocitne se před soudem a pak ve vězení. Turecko je zemí, kde jsou svobody v této věci velice široké,“ řekl na schůzce s muhtary.

Krátce poté zveřejnil Avni další další krok Erdoganova plánu. Na sociální síti uvedl, že plán bude rozšířen z médií na nepohodlné podniky. „Snaží se najít nepřítele, protože chápou, že nezabrání ekonomické krizi. Řeknou, že některé obchodní skupiny vytvořily ve spolupráci se zahraničními mocnostmi krizovou a chaotickou lobby,“ uvedl a dodal, že národní zpravodajská služba MIT už navrhla kroky proti řediteli Koza Ipek Holding Akinu Ipekovi a vlastníkovi Doga Media Group a dalším podnikatelům. Avni uvedl, že se operace proti Ipekovi a Doganovi blíží a vláda chce zabavit veškerý jejich majetek.  

„Kategorizovali je jako ty, co podporovali protesty v Gezi parku, kteří spolupracují s tzv. mezinárodní lobby, a ti, co podporují teror.“ Plánu se silně postavil stínový ministr ekonomiky Ali Babacan, který se domnívá, že poškodí ekonomiku země. Erdogan ale podle Avniho každého ignoruje.

Zdroj: Todays Zaman
Foto: Cihan

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články