Erdogan plánuje před volbami umlčet média

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle očekávání svolal na začátek listopadu nové parlamentní volby v naději, že jeho strana získá víc hlasů. Podle známého tureckého whistleblowera, jehož předpovědi byly doposud předpovězeny, Erdogan před volbami plánuje umlčet všechna kritická média.

Whistleblower Fuat Avni na svém twitterovém účtu uvedl, že je Erdogan znepokojen záběry, na kterých příbuzní zabitých vojáků na pohřbech nadávají na vládu. Prezident požaduje, aby všem mediálním organizacím kromě státní agentury Anadolu a veřejné rozhslasové a televizi společnosti TRT bylo zakázáno zpravodajství o pohřbech. „Když přicházejí volby, protesty se nesmí rozšířit. Erdogan nařídil, aby byla kritická média umlčena,“ napsal. 

Avni dále tvrdí, že několik dní probíhaly v prezidentském paláci schůzky, na kterých se probíraly vhodné způsoby pro umlčení médií. Prvním cílem jsou média napojená na tzv. Gülenovo hnutí a pak média spadající pod Ipek Media Holding, kterému patří noviny Milet a televize Bugun a Kanalturk.

Zdroj: Todays Zaman
Foto: AP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články