Český rozhlas opět selhává v informování o TTIP

Letos v květnu Rada Českého rozhlasu nařídila, aby Český rozhlas více informoval o Transatlantickém investičním partnerství (TTIP). Jak se ale ukazuje, stanice ve zpravodajství o obchodní úmluvě mezi USA a Evropskou unií opět selhává. 

Iniciativa Špatný vTTIP na svém webu uvedla, že Rada českého rozhlasu dala za pravdu kritice, podle které Český rozhlas dostatečně o TTIP neinformoval. Podle stížnosti zpravoval rozhlas o úmluvě příliš zřídka a především na stanicích s nízkou poslechovostí.

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík označil kritický podnět na adresu zpravodajství Českého rozhlasu za velmi komplexní a s mnoha relevantními argumenty. „Oceňujeme rovněž preciznost, s níž odkazujete na konkrétní pořady Českého rozhlasu i přesvědčivou argumentaci dokládající, že by danému tématu měl Český rozhlas věnovat velkou pozornost,“ dodal Šafařík a poděkoval autorovi zpětné vazby. Rada Českého rozhlasu naopak projevila nespokojenost s obhajobou ředitele Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáše Pancíře. Označila ji za zavádějící nebo dokonce tendenční. „Zaráží nás, že je z několika míst vyjádření Českého rozhlasu patrná tendenčnost: kritické hlasy vůči TTIP podává s negativním nádechem coby projevy „aktivistů“ a šířeného strachu.“

Slib šéfa rozhlasového zpravodajství Pancíř, že Český rozhlas dá TTIP vězší prostor, nebyl naplněn a Rada Českého rozhlasu opět vyzvala vedení stanice k tomu, aby téma TTIP dostalo stejně jako jiná závažná témata a aby téma bylo zpracováno v širokých souvislostech a s potřebnou pluralitou dle Zákona o Českém rozhlase a Kodexu Českého rozhlasu.

Zdroj: Špatný vTTIP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články