Český rozhlas bude dávat větší prostor TTIP

Obchodní dohoda mezi USA a Evropskou unií možná dostane větší mediální prostor. Web Špatný vTTIP uvedl, že Český rozhlas se na základě stížnosti posluchače bude tématu více věnovat.

Rada Českého rozhlasu si udělala vlastní rešerši, v níž se zaměřila na míru, s níž se ČRo dosud zabýval tématem TTIP. Zjistili jsme, že se jedná o velmi malý počet příspěvků, navíc soustředěný do stanice ČRo Plus, která má velice malou poslechovost. Dáváme Vám tedy za pravdu v tom, že ČRo v daném případě neplnil dobře svou povinnost…

ČRo je připraven k tomuto tématu vyčlenit dostatečný prostor ve vysílání. Ostatně, již v tuto chvíli (bez ohledu na posluchačovu stížnost) počítáme například s náležitým pokrytím hlasování o rezoluci, kterou o dosavadním vyjednávání o TTIP chystá Evropský parlament. ČRo téma TTIP rozhodně nechce jakkoliv přehlížet. Naopak, naší snahou je a bude skutečně vysvětlit (a přinést v tomto směru i širokou paletu rozdílných pohledů a názorů), co navrhovaná úmluva přinese.

Český rozhlas to začal brát vážně, 29. 5. si vyslechl europoslankyni Kateřinu Konečnou a dříve také ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

Zdroj: Špatný vTTIP

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články