Ekvádorský prezident žádá mezinárodní média: Přestaňte publikovat lži

Ekvádorský prezident Rafael Correa požádal obyvatele země, aby na sociálních sítích bránili Ekvádor před diskreditací. Correa zároveň vyzval některá západní média, aby přestala publikovat lži.

Correa magazínu The Economist prostřednictvím sociální sítě Twitter sdělil: „Přestaňte o Ekvádoru lhát. Přijďte do naší země, abyste viděli realitu než abyste publikovali nepravdivosti. Ukažte trochu slušnosti.“ Dalším terčem kritiky se stal britský Guardian. „Ukažte trochu profesionální integrity. Udělejte si výzkum nebo alespoň zvědněte telefon,“ napsal. Ekvádorský prezident se dále pustil do novinářů Didiera Fassina a Marca Saint-Uperyho z francouzského deníku Le Monde. „Řekněte jim, že pokud chtějí dělat politiku, tak by se měli připojit k Pachakutiku,“ referoval na vrchní politickou stranu původních obyvatel. „Tito lidé by měli vědět, že máme dost jejich lží, že jim nevěříme! Takže, zasílejte těmto lhářům tweety, tomuto zkorumpovanému menzinárodnímu tisku,“ napsal.

Organizace původních obyvatel, pro ochranu životního prostřední a práci se spojily s pravicovými stranami ve volání po zrušení návrhu změny ústavy, která umožní jednomu prezidentovi být třikrát po sobě zvolen. Obávají se, že Correa bude prezidentem navždy. Dále, organizace Conaie žádá ukončení těžebních projektů a dvojjazyčného vzdělávacího systému. Podnikatelé jsou naštvaní návrhy nových daňových zákonů, které Correa po kritice veřejnosti zastavil.

Zdroj: Telesur
Foto: Telesur

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články