Skandál ve FIFA: Chuck Blazer byl od roku 2011 americkým informátorem

Bývalý člen výkonného výboru Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Chuck Blazer, který americkým úřadům sdělil detaily o korupci ve FIFA, pracoval tajně od roku 2011 pro americké žalobce. Píše se to v soudních dokumentech.

Podle 19 stránkové soudní dohody, kterou zveřejnil federální soud v New Yorku, Blazer začal pomáhat americkým úřadům 29. prosince 2011. V rámci dohody se přiznal k deseti bodům obžaloby, konkrétně k vydírání, krácení daní, banovním podvodům a praní špinavých peněz výměnou za nižší trest. Bazer přiznal, že v letech 2005 - 2010 vydělal více jak 11 milionů dolarů a souhlasil, že nebude odporovat zákazům FIFA nebo jiných fotbalových orgánů.

Z dokumentu z 25. listopadu 2013 je také jasné, že dohodu uzavřel s tehdejší žalobkyní pro východní okrsek New Yorku Lorettou Lynchovou, která dnes jako americká ministryně spravedlnosti případ vede. 

Tato zpráva zapadá do naší analýzy, na základě které vyplývá, že korupční skandál ve FIFA měl překazit ambice tehdejšího předsedy FIFA Seppa Blattera, protože se USA nelíbilo, že nechce míchat sport s politikou.

Zdroj: DailyMail
Foto: AFP

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články