Britské Ministerstvo financí přehánělo dopad Brexitu

Britské Ministerstvo financí podle akademické studie Cass Business School značně přehodnocovalo dopad případného odchodu Británie z Evropské unie. Studie zjistila, že britská ekonomika by byla poškozena jen minimálně. Autor studie navíc obvinil Ministerstvo financí z propagandy.  

Vláda ignorovala „spoustu výzkumů“ a raději varovala, že domácnosti budou do roku 2030 o 4300 liber chudší, lidé přijdou o 800 tisíc pracovních míst a zvednou se ceny hypoték. Její výzkum dále předpokládá, že by Británie nemohla vyjednat lepší obchodní podmínky, které dnes má s EU nebo zbytkem světa. „Pomocí ekonomických modelů, které se zaměřují na mezinárodní obchod, by zjistila, že Británii bylo lépe mimo EU,“ tvrdí profesor David Blake.

Profesor penzijní ekonomiky a jeden z autorů studie David Blake tvrdí, že Ministerstvo financí zneužilo ekonomické modely pro zjištění, že Británii bude lépe s jednotnou evropskou měnou a každá země by z připojení k EU těžila. „Na každé stránce je vážné varování. Neliší se to od způsobu, jakým jsou děti strašeny do chování, které si přejí jejich rodiče. Se všemi zachází jako s dětmi,“ uvedl.

„Většina dalších ekonomických modelů, které zkoumaly ekonomické následky Brexitu, a které Ministerstvo financí ignorovalo, zjistily, že bude minimální rozdíl, když Británie zůstane nebo opustí EU,“ řekl. „Britské Ministerstvo financí se v podstatě stalo propagandistickou mašinérií pro politické instituce vedené Jeanem-Claudem Junckerem, mužem, který když přijde na přání Evropanů, vyjádřil nevraživost vůči demokratické volbě,“ dodal.

Referendum o vystoupení Británie z Evropské unie je naplánováno na 23. června.

Zdroj: DailyMail
Foto: Internet

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články