Britský premiér odůvodňuje BREXIT pochybnými daty o dávkách pro migranty

Z britského referenda o výstupu z Evropské unie za předpokladu, že nebudou splněny britské požadavky, se pomalu stává fraška. Jak jsme upozorňovali, britský premiér David Cameron na BREXITu postavil svou předvolební kampaň, po svém zvolení ale většinu slibů porušil a udělal naprostý opak. Teď se ukazuje, že jedna z britských podmínek pro setrvání země v Evropské unii je postavena na dosti pochybných datech.

Cameron mezi čtyři podmínky vložil omezování migrace a zpřísnění podmínek pro dávky pro migranty z Evropské unie. Tento požadavek odůvodnil čísly - každá rodina dostane ročně 6 tisíc liber v dávkách a dalších 10 tisíc rodin žádá o deset tisíc liber ročně. Pro svá tvrzení neposkytl žádné statistiky nebo data, což se obrací proti jeho osobě. Britský statistický úřad (UKSA) tato data označil za pochybná. 

„Zákon o oficiálních statistikách říká, že statistické zprávy by měly být vydány veřejnosti řádným způsobem, který propaguje důveru veřejnosti a umožňuje rovný přístup všem, a že tvůrci by měli zveřejnit detaily svých metod. Vydání těchto statistik bez žádného dokladového materiálu vysvětlující metodologii je pro ty, co je chtějí pochopit a zanalyzovat, velice těžké,“ řekl předseda UKSA Sir Andrew Dilnot. Statistiky zpochybňuje i organizace Full Fact, která kritizovala vládní netransparentnost.

Metodologie výpočtu se snažil odůvodnit ředitel Národního institutu pro dekonomiku a sociální výzkum (NIESR) Jonathan Porter. „Čísla o migrantech z EU nejspíš vzali z dat Ministerstva práce, přidali nějaké dodatky a oddělili počet migrantů, kteří sem přišli za méně jak čtyři roky, podle průzkumu pracovní síly. Některé aspekty jeho zjištění jsou velice podivná,“ řekl.

Zdroj: RT
Foto: BBC

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články