Štětina pozval Bílého vůdce do Evropského parlamentu

Neokonzervativní europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina pozval do Evropského parlamentu velitele ukrajinské dobrovolnické jednotky Azov Andrije Bileckyjho. Štětina to oznámil v úterý na tiskové konferenci po návratu z Ukrajiny.

Štětina na tiskové konferenci prohlásil, že počítá s kritikou členů Evropského parlamentu. Bileckyj je šéfem Sociálně nacionálního sdružení, které je spojeno s Pravým sektorem. Je znám také po přezdívkou Bílý vůdce.

Europoslanec prohlásil, že si je vědom, že tyto bataliony tvoří neonacisté, podle něj se ale jedná o pár lidí. „Ruská propaganda, která dělá ze všech obránců Ukrajiny v podobě dobrovolnických batalionů nacisty, vítězí,“ prohlásil.

Tady ale Štětinova obhajoba batalionu Azov nekončí. Europoslanec následně přiznal, že sám viděl v řádách jejich rekrutů nacisty. Podle něj se ale jedná o „formu protestu.“ „Viděl jsem tam sedmnáctiletého kluka s vyholenou hlavou a vytetovaným znakem SS na krku. Ale to je v podstatě takový protest proti mainstreamové politice, jak to ti mladí mají. A vyjadřují to nejrůznějším způsobem," obhajoval.

Europoslanec dále argumentoval, že „extrémně uvažující jedince lze najít v každé společnosti, i v českém parlamentu.“ Řekl: „Myslím, že percentuelně máme v parlamentu více nacistů, než mají azovští ve svém středu.“

Štětina se kromě batalionu Azov setkal také s jednotkami Pravého sektoru a Donbas.

Zdroj: České noviny
Foto: Facebook

Podpořte WertyzReport!

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články