Barack a já: Obama přicestoval do Británie přiživovat frašku a TTIP

Americký prezident Barack Obama přicestoval minulý týden do Velké Británie zejména ze dvou důvodů: ovlivnit veřejné mínění v případě britského referenda o vystoupení země z Evropské unie a Transatlantické investiční úmluvy (TTIP) a popřát královně Alžbětě k 90. narozeninám. Při této příležitosti se neukázalo nic nového, jen se potvrdilo, že britský premiér David Cameron podvádí obyvatele země.

David Cameron, který celé referendum o vystoupení Británie z EU inicioval, dělá vše proto, aby žádný tzv. brexit nenastal. Tisková konference obou dvou politiků byla jen o tom, kdo podpoří koho, a co se stane, když země EU opustí. Stoupenci kampaně pro vystoupení Británie z EU Obamu obvinili z toho, že se vměšuje do vnitřních záležitostí země, protože řekl, že Británie „bude na zadní straně fronty.“

Jelikož oba dva ví, že nic takového jako brexit nebude, „Barack a David“ se dále rozhodli uvalit obchodní úmluvu mezi USA a Evropskou unií (TTIP) na Evropu. Proto Obama z Británie letěl ihned do Německa.

Zdroje: Yahoo, BBC
Foto: Screenshot z videa

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články