Alex Jones je vystupující umělec, přiznal jeho právník

180 stupňová otočka amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně drtivé většiny jeho politik přinesla katastrofální pohromu alternativní mediální scéně, která do něj vkládala, možná naivně, příliš velké naděje. Tento „Trumpův vlak“ celou scénu totálně rozdělil na média podporující podvodný systém a antisystémová média, což v podstatě hrálo do karet mainstreamovým médiím a dalším šiřitelům falešných zpráv.

Nikdo z alternativní mediální scény nezašel s podporou amerického prezidenta tak daleko jako Alex Jones a jeho server InfoWars. Pro mnohé je stále záhadou, co se stalo této obří mediální operaci s milionovými výdělky, protože Jones stál na zrodu celého „hnutí za pravdu.“ Jeho dokumenty jako Endgame jsou prakticky základem anti-globalsitického hnutí a ovlivnily myšleny spousty lidí. Opona teď zřejmě padá.

Vypálení 59 raket na základnu syrské armády bylo po InfoWars totální pohromou, Jones nejenže sám vstoupil do prezidentské volební kampaně rozhovorem s Donaldem Trumpem ve své rozhlasové show, prohlášení, že „je připraven za Trumpa zemřít“ bylo náznakem, že je s Infowars opravdu něco špatně. Jonesův poskok Paul Joseph Watson, který tvrdil, že „muslim je zodpovědný za jakýkoliv teroristický útok na americké půdě“ (v rovině oficiálních historek to není pravda – např. Timothy McVeigh, který v roce 1995 odpálil v Oklahomě Murrahovu federální budovu, nebyl muslim), se od Trumpa ihned distancoval a uvedl: „Byla to sranda, ta ale končí. Budu věnovat pozornost Marii Le Penové, která se snažila Trumpa před touto katastrofou varovat.“ Jenže, Watsonova distance ovšem netrvala dlouho. Poté, co oznámil, že "oficiálně Trumpův vlak opouští," otočil a označil zprávu za "falešnou."  

PŘED: Tak Trump asi nebyl "Putinovou loutkou," je další neokonzervativní loutkou tajného státu. Oficiálně vystupuji z Trumpova vlaku.

POTÉ: Vystupuji z Trumpova vlaku co se týče Sýrie, což budu kritizovat, Trumpa jsem se "nezřekl," jak média tvrdí. Je to falešná zpráva.

Jak jsme uvedli před několika měsíci, Infowars má daleko horší problém, není ovšem informačního charakteru. Alex Jones totiž svádí těžkou právní bitvu se svou manželkou Kelly Jonesovou o své tři děti a ukazuje se zde jeho pravý charakter. V roce 2015 došlo k manželskému rozvodu a Jones musí své bývalé ženě platit 47 tisíc dolarů měsíčně. Kelly Jonesová tvrdí, že je psychicky nestabilní člověk, který ve vysílání „předvádí násilnické chování, zatímco se na to dívají jeho děti.“

I když si Jonesův právník Randall Wilhite snaží oddělit Jonesův osobní život od pracovního, potvrdil něco, co jsme si už dávno mohli domyslet. Wilhite soudu sdělil, že porovnávat Jonesovu osobnost ve vysílání a osobnost otce je jako „posuzovat spor Jacka Nicholsona o opatrovnictví jeho dětí na základě jeho role Jokera ve filmu Batman.“ Wilhite doslova řekl: „Je hranou postavou. Je to vystupující umělec.“  

Umělci předvádějí své umění za peníze a Alex Jones je zřejmě potřebuje, aby mohl nadosmrti živit svou bývalou manželku. Je tohle ta velká Amerika, o které Jones pořád básní? Jsou dle něho tohle ty správné americké hodnoty? Tento případ totálně odporuje celému anti-globalistickému hnutí.

Rozpad Infowars začal už v roce 2013 odchodem úžasného badatele Aarona Dykese a jeho manželky Mellissy Meltonové. Dykes byl jedním z hlavních pilířů celé operace, po něm následoval modeátor Daniel Ortiz a na vrcholu trumpovské hysterie i jeden ze zakladatelů Kurt Nimmo. Ten s podivem na svém novém serveru Another Day In The Empire s kritikou Trumpa vůbec nešetří, to tak akorát značí Nimmův nesouhlas s Jonesem.

Pokud bychom měli události okolo InfoWars popsat jednoduše, tak bychom mohli říct, že minimálně značí úpadek alternativní mediální scény v USA a diskreditaci celého anti-globalistického hnutí. A nám nezbývá nic jiného než spekulovat o Jonesových úmyslech.

Zdroje: My Statetsman, NBC News

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články