ISIS má více amerických zbraní než se původně předpokládalo

Jak jsme zde několikrát uváděli, Spojené státy se snaží „zničit dvě mouchy jednou ranou“ a přeměnit tvář Středního východu - vytvořit „nezávislý“ Kurdistán a Sunistán z částí Sýrie a Iráku. Důkazy se k těmto tvrzením hromadí každým týdnem.

Podle studie londýnské organizace Conflict Armament Research, která dokumentovala zbraně zabavené kurdskými jednotkami v Iráku a Sýrii za dobu 10 dnů v červenci, džihádisté z Islámského státu (ISIL, ISIS, nebo IS), přišli k značnému množství malých zbraní se značkami „Majetek americké vlády.“ A navíc, protitankové rakety využívané teroristickou organizací, M79, byly převezeny tzv. Svobodné armádě Sýrie v roce 2013 Saúdskou Arábií. Původně měly pocházet ze skladů jugoslávské armády. 

Představitelé Západních vlád několikrát otevřeně lhali o „neletálních“ dodávkách zbraní syrským teroristům, označovali je za „moderátní.“ Teď se čím dál více ukazuje, že tzv. „moderátní“ bojovníci stále s teroristy z organizace Al-Nusra a IS spolupracují. To také dokazuje fotografie usvědčeného zločince a psychopata Johna McCaina, který se s nimi ještě sám fotil.

Když v květnu 2013 senátor McCain vpadl nelegálně na území Sýrie, fotografie kolující po internetu jej usvědčily z podpory terorismu. Vedle McCaina pózoval na fotografii Mohammad Nour, mluvčí tzv. Brigády Severní Bouře, odnože teroristické skupiny Al-Nusra, který unesl a držel 11 libanonských šíitských poutníků. Když byl McCain na tohle tázán, tvrdil, že neví, kdo Noura na fotku pozval.

John McCain a džihádisté

Na přelomu roku 2012 a 2013 se syrská válka pomalu řítila do slepé uličky a v Západních médiích se rozšiřovaly informace, že USA plánují bomabrdovat syrské teroristy, které stvořily. Dnes když už o tom mluví i americký ministr obrany Chuck Hagel, USA údajně plánují IS bombardovat několik let. 

Podle deníku New York Times Bílý dům plánuje tři fáze pro tříletou snahu o likvidaci. První fází jsou vzdušné útoky na IS v Iráku, od 8. srpna Spojené státy provedly 143 útoků. Druhou fází má být výcvik, poradenství a vybavování irácké armády, kurdských jednotek Pešmarga a sunnitských kmenů. Třetí fází má být bombardování pozic IS v Sýrii. Syrský prezident Bashar Asad už Američany varoval, aby to nedělali.

Důležité je uvést, že tohle přesně USA chtěly od samého začátku. První fází jejich plánu byla poprava novináře Jamese Fouleyho, který měl být zabit už před rokem, a velice podivné video s popravou dalšího novináře, Stevena Sotloffa. Video je podivné z jednoho prostého důvodu - za popravčím jde vidět stín, za popraveným ne.

Kde je stín?

Zdroje: Fox News, Business Insider

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články