Bush mluvil o invazi do Iráku už dva roky před útoky z 11. září

Bývalý americký prezident George W. Bush hovořil v soukromí o politických benefitech útoku na Irák už dva roky před útoky z 11. září 2001. To nově tvrdí v rozhovoru s Russem Bakerem odsunutý autor jeho autobiografie Mickey Herskowitz, který s tehdejším guvernérem Texasu několikrát hovořil.

„O invazi do Iráku přemýšlel v roce 1999. Přemýšlel o tom. Řekl mi: „Klíčovým pro vizáž velkého lídra je být viděn jako hlavní velitel…Můj otec měl politický kapitál založený na vytlačení Iráčanů z Kuvajtu a promarnil to…Kdybych měl šanci zaútočit…Kdybych já měl takový kapitál, tak to nepromarním. Všechno, co chci, splním, a budu úspěšným prezidentem,“ měl Bush říct Herskowitzovi.

Herskowitz dále řekl, že Bush byl frustrovaný rolí neúspěšného syna ve stínu úspěšného otce a vojenskou akcí by vystoupil z jeho stínu. Ten moment podle něj přišel po útocích z 11. září 2001. „Náhle měl 91procentní důvěru v anketách a to ani nevylezl z bunkru,“ řekl. 

Herskowitz uzavřel v roce 1999 s Bushovou kampaní smlouvu na napsání autorské biografie s názvem A Charge to Keep : My Journey to the White House. Po přezkoumání deseti kapitol si ale Bushovo okolí začalo myslet, že kniha by prezidenta nevykreslila pozitivně, a tak byl Herskowitz nahrazen.

Zdroj: Leakofnation.com, freethoughtproject.com
Foto: Chris Beckett/cc/flickr

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články