Český export revolucí zakázán v Rusku

K 30 letům od sametové revoluce dostala nejslavnější česká neziskovka Člověk v tísni dárek její činnost byla s okamžitou platností zakázaná na území Ruské federace. Ačkoliv nevěříme ruským médiím, možná by se měla česká veřejnost ověřit velice důležitá fakta z minulosti. Ta totiž nejsou příliš lichotivá a tvrzení ruské vlády absolutně podporují.

12. listopadu Ministerstvo spravedlnosti Ruské federace přidalo Člověka v tísni na seznam nežádoucích mezinárodních nevládních organizací. Tento seznam zahrnuje neziskové organizace, které získávají finanční podporu ze zahraničí, což s zjevně týká i české neziskovky. Člen Výboru pro zahraniční vměšování do ruských vnitřních záležitostí Státní dumy Adalbi Šchagošev agentuře TASS sdělil, že Člověk v tísni byl zapojen do náboru a výcviku účastníků nezákonných protestních akcí.

„Možná jsou zapojeni do nějaké charity; jenže to je jen zástěrka. Vedli lidi k protestováni a cvičili je, jak tady, tak i v zahraničí,“ řekl a dodal, že ČvT „otevřeně nabíral Rusy a učil je, jak se chovat během protestních shromáždění.“ Šchagošev dále poznamenal, že každoroční rozpočet této organizace je 80 miliard euro a dostává finance přímo z USA a Velké Británie, což je podle webových stránek ČvT pravda.

Ruské úřady si na českou neziskovku dělaly zálusk už delší dobu. V prosinci 2016 byla Člověku v tísni odebrána akreditace ve východoukrajinském Donbasu. Tamní „úřady“ ji obvinily ze špionáže a prodeje humanitární pomoci dodavatelům supermarketů. Vše bylo o pár dní později odvysíláno v dokumentu Konstantina Žice v televizi moskevské radnice TVC. ČvT byl obviňován v minulosti i z podpory terorismu, tato obvinění se ovšem dál než do médií nedostala. 

 

Aktivity Člověka v tísni na Ukrajině byly velice podezřelé už při Majdanu v roce 2014. Tehdejší pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP09) ve jménu Pražského magistrátu tehdy organizaci využil k podpoře této barevné revoluce, když na její účet poslal z veřejných peněz 500 tisíc korun jako „dar Ukrajincům.“ Pánek pak v březnu 2014 přiznal, že organizace dostává čím dál více peněz od zahraničních vlád, v lednu 2016 pro magazín Forbes uvedl, že „význam vládního financování roste.“ Krom toho všeho organizace pomáhala demonstrantům.

FOTO: Člověk v tísni byl aktivní na kyjevském Majdanu

Nám se povedlo přistihnout ČvT při lži ve výroční zprávě za rok 2013. V její první verzi uvedla, že podporuje představitele kubánské opozice. Z druhé verze, která ihned nahradila tu druhou, tato zmínka příhodně zmizela…

30 let od sametové revoluce dostala česká pravdoláskářská neziskovka ránu. Její ředitel Šimon Pánek, který sám zvonil na Václavském náměstí klíčemi, i psycho-senátor Jaroslav Štětina nemusí už nic vyvracet. Fakta jsou jasná.

 

V minulosti jsme psali:

 

Komentáře

U tohoto článku nejsou žádné komentáře.
Pro přidávání komentářů se prosím přihlaste!

Související články